O nás

Něco málo o Metallamě:

První myšlenka na vytvoření zboží spojeného s naším oblíbeným žánrem přišla, když jsem od Ondry dostala k narozeninám krásný bílo-červeno-černý hrníček s hororovou tématikou, který mě natolik zaujal, že jsem hned chtěla nějaký další, pokud možno metalový. Žádný takový jsem ale nemohla najít. Tak jsme si říkali, že si necháme nějaké vyrobit, to bylo na podzim roku 2020. Jelikož jsem ale zvědavec zvědavá, nemohla jsem nechat techniku výroby potisku hrnků bez povšimnutí. Vzhledem k tomu, že se naše hrníčky setkali s pozitivními ohlasy, rozhodli jsme se v lednu 2021 pořídit první sublimační vybavení a v únoru už fungoval náš eshop. V srpnu jsme dokonce vyrazili na naše první fesťáky a zároveň jsme pořídili první tiskárnu na DTF potisk textilu. Od té doby jsme v jednom kole. 

Ačkoliv kreativní nápady z nás lítají jak na běžícím pásu, musíme se stále učit novým věcem. Časové a technické omezení jsou naším velkým nepřítelem, kterého však chceme co nejdříve porazit. Plánujeme nově vyrábět produkty s gravírováním, pokud se tedy někdy dostaneme k nastudování gravírky.

Název Metallama vznikl jednoduše, milujeme metal a jsme tak trochu oba lamy a hlavně se moc nebereme vážně :-)


Produkty Metallama, a to vč. grafiky, si vytváříme sami formou DIY z prostředí domova. Vše děláme souběžně s našimi běžnými zaměstnáními, tudíž nové nápady se rodí zpravidla v pozdních nočních hodinách. Při výrobě se snažíme dbát na kvalitu grafického zpracování a potisku, nepustíme do oběhu výrobek, který bychom si sami jako zákazníci nekoupili. Při tvorbě nám také zdatně pomáhají naši domácí mazlíčci (zejména kočky), kteří dotváří tvůrčí bojové podmínky. I právě proto, máme propojeny některé metalové motivy se zvířecí tématikou.

 

Blanka a Ondra

 

Náš tým

Blanka

  • Nápady, grafika, výroba produktů

Ondra

  • Nápady, eshop, sociální sítě